Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Aborcja farmakologiczna - czym naprawdę jest?

cykl aborcja farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna - czym naprawdę jest?

Obecnie krwawe sceny prezentowane w ulubionym filmie obrońców życia; "Niemy krzyk", gdzie płód zostaje rozerwany na strzępy są praktycznie niespotykane.

poronne leki
Zarówno legalne kliniki przeprowadzające przerywanie ciąży w przypadkach wyszczególnionych w ustawie, jak i część aborcyjnego podziemia skłaniają się ku bezpieczniejszej dla kobiety aborcji farmakologicznej.


Tabletki poronne, Mifepriston i Mizoprostol zastosowane w odpowiednich dawkach powodują silne skurcze macicy a w konsekwencji usunięcie płodu. W wielu krajach Unii Europejskiej tego typu zabieg może zostać przeprowadzony samodzielnie do 12 tyg. ciąży. Po tym terminie drastycznie wzrasta ryzyko powikłań, w tym silnego, zagrażającego życiu krwotoku. Ryzyko powikłań wzrasta proporcjonalnie do wieku ciąży.
Statystyki podają iż aborcja farmakologiczna skuteczna jest w około 90-97%.


Nawet w krajach gdzie dostęp do farmakologicznych metod przerywania ciąży jest legalny przed uzyskaniem recepty kobieta musi przejść obowiązkowe badanie ginekologiczne (by wykluczyć inne powikłania np. ciążę pozamaciczną) oraz spotkanie z psychologiem. Po odbyciu obowiązkowych badań przekazanie recepty odkładane jest o kilka dni by pacjentka miała czas na ewentualną zmianę decyzji.


Głosuj (0)

bezpiecznie 15:33:46 24/10/2016 [Powrót] Komentuj

Dodaj do Ulubionych

Strona Główna


Opowieść poznało 8598 chętnych, jednak tylko 0 pozostawiło ślad...

Księga Gości
Dodaj do Księgi

bezpiecznie


To, co minęło...
2016
Grudzień
Październik


Tych pamiętam...


Inni, których znam...